Stavební spoření

 
 

Stále jistotou v nejistých dobách

Na rozdíl od jiných finančních produktů u stavebního spoření existuje garance připisovaného úroku, tzn. váš vklad na stavebním spoření se nemůže snížit (třeba v důsledku poklesů akciových trhů). Stavební spoření je rovněž ze zákona pojištěno do výše 100 000 EUR, tedy více než 2 500 000 Kč. Jedná se tedy stále o velmi výhodné řešení, preferujete-li u svých peněz garanci zhodnocení bez rizika.
 
 

Lze jen vydělat

Stavební spoření je konzervativní produkt ( na připsaných úrocích jednoduše nemůžete prodělat ) se zajímavým zhodnocením, které se většinou pohybuje nad úrokovými sazbami, kterými jsou úročeny běžné účty i většina spořících účtů.
 
 

Překlenovací úvěr je výrazně výhodnější než spotřebitelský úvěr

Díky svým úrokovým sazbám a možnosti splácení i více jak 10 let jsou překlenovací úvěry ze stavebního spoření výhodnější, než spotřebitelské úvěry, prostřednictvím kterých své investice do nemovitosti (zejména náklady na rekonstrukci či dostavbu) financuje celá řada lidí. Misky vah naklání ve prospěch překlenovacího úvěru také fakt, že si zaplacené úroky můžete odečíst od základu daně, a to až do částky 80 000 Kč ročně, což podstatným způsobem snižuje celkové náklady spojené s tímto úvěrem.